top of page

SATYENDRA PAKHALE

 

Wszechstronnie uzdolniony i wielokrotnie nagradzany projektant przemysłowy Satyendra Pakhalé rozpoczął pracę w 1998 roku w Amsterdamie. Pracuje na całym świecie, w obszarze wzornictwa przemysłowego, transportowego i architektonicznego. Urodził się w Indiach w 1967 roku. Ukończył studia w dziedzinie wzornictwa w słynnym instytucie IIT – Indian Institute of Technology w Bombaju. Później studiował w Art Centre College of Design Europe w Szwajcarii.

Pierwsze szlify zawodowe zdobywał we frog design, gdzie był częścią pionierskiego zespołu ds. „tworzenia nowych przedsiębiorstw”, odpowiedzialnego za pracę nad pierwszymi pomysłami dla produktów i nowych technologii w obszarze komunikacji cyfrowej i wzornictwa transportu w Philips Design w połowie lat 90-tych.

Dzięki szeregowi nagradzanych projektów, stworzonych dla wiodących klientów i sektorów przemysłu, projektant zyskał międzynarodową sławę, tworząc innowacyjne typologie i przesuwając granice technologii i materiałów. Jego klientami są znane przedsiębiorstwa, takie jak Alcantara, Cappellini, Franke, Hästens, Magis, Novartis, Poltrona Frau i TOD’s.

Nieustająca ciekawość Pakhalé w odniesieniu do materiałów, technologii oraz jej wielowarstwowej ekspresji kulturowej, pozwoliła na stworzenie limitowanych edycji przedmiotów dla ammann // gallery w niemieckiej Kolonii. Jego prace są częścią stałych kolekcji prestiżowych muzeów na całym świecie, m.in. Victoria and Albert Museum w Londynie, Stedelijk Museum w Amsterdamie, Museum of Fine Arts w Montrealu i Centrum Pompidou w Paryżu.

bottom of page