top of page

NICOLA DE PONTI

 

Z wykształcenia architekt, Nicola De Ponti (urodzony w Mediolanie w 1971 roku) pracował w studio Flavio Albanese we Włoszech oraz w Tusquets, Diaz y Asociados w Hiszpanii. Obecnie jest związany z Antonią Astori (AstoriDePontiAssociati); zajmuje się projektowaniem mieszkań, wnętrz, obiektów handlowych i wystaw. Jako projektant przemysłowy, odnosi sukcesy, które przyniosły mu kilka wyróżnień w ADI Design Index (2008, 2010, 2011 i 2013).

Jego eksperymentalny projekt zrównoważonej architektury, „Green Frame House” dla Abitare il tempo 2010, po wyróżnieniu w ADI Design Index 2011, w 2012 roku został wybrany przez „Consulta Regione Lombardia” do nagrody dla lombardzkich architektów poniżej 40 roku życia, „Review of Lombard architecture under 40”. Pracował m.in. z Driade, Tubes, OLuce, Fiam, Laminam; swoje doświadczenie w zakresie wzornictwa przemysłowego i architektury wnętrz łączy z działaniami w charakterze dyrektora artystycznego, odpowiadając za projekty mebli dla firm takich jak Mussi Italy i Valsecchi 1918.

W związku z zainteresowaniem debatą na temat planowania przestrzennego i życia w miastach, uczył na mediolańskiej politechnice oraz w Domus Academy; współpracuje też z włoskim magazynem OFARCH (Design Diffusion World) jako krytyk ds. architektury.

bottom of page