top of page

ANTONIA ASTORI I NICOLA DE PONTI

Studio AstoriDePontiAssociati działa w obszarze architektury, designu, handlu detalicznego, architektury wnętrz i wystaw. Trzydzieści lat doświadczenia zdobywanego przez Antonię Astori w ramach współpracy z wiodącymi włoskimi firmami, w połączeniu ze świeżym podejściem do projektów Nicoli De Pontiego, to filar szerokiego, złożonego profesjonalizmu, prowadzącego do odnowy i otwartości na nowe pokolenia.

Od razu po studiach w dziedzinie projektowania przemysłowego i wizualnego w Athenaeum w Lozannie, Antonia Astori związała się z Driade. Nicola De Ponti studiował architekturę na mediolańskiej politechnice i szkolił się na arenie międzynarodowej. Jego dołączenie do AstoriDePontiAssociati sprawiło, że nawiązali współpracę z nowymi, ważnymi partnerami.

Do najważniejszych i najnowszych produktów należy grzejnik „Milano” dla Tubes (2006 –wyróżnienie ADI Design Index 2008), lampa „Plateau” dla OLuce (2009 – wyróżnienie ADI Design Index 2010), regał na książki „Edipo” dla Driade (2010) oraz regał na książki „Twin box” dla Valsecchi 1918 (2012 – wyróżnienie ADI Design Index 2013). Marka AstoriDePontiAssociati odpowiada za projekty domów, mebli i przestrzeni, o silnym i surowym charakterze, gdzie wybór formy i koloru jest wynikiem długich przemyśleń nad ideą funkcji.

bottom of page